+38 (096) 838-14-14 +38 (032) 242-50-88 М. ЛЬВІВ, ВУЛ. Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 172

Акрил – альтернатива натуральному каменю?

За останні десять років іноземні та вітчизняні виробники значно удосконалили процес видобутку і виготовлення різноманітних якісних матеріалів, серед яких деревина, скло, натуральний та штучний камінь, метал тощо. Ці матеріали застосовують для виготовлення предметів побуту, облицювання стін, стелі або підлоги приміщення, створення елементів декору. Оскільки перед покупцем існує такий широкий вибір, часто замовники почуваються розгубленими і не знають, який саме матеріал підійде для їхніх потреб. У цій статті ми обговоримо переваги та недоліки одних з найбільш популярних матеріалів, які застосовують для оздоблення інтер’єру та екстер’єру приміщень – штучного і натурального каменів.

Камінь – за що його так хвалять?

    Покупець, який бажає придбати певну річ побутового вжитку, розраховує на те, що ця річ буде якісною та нею можна буде довго користуватися без дрібного чи капітального ремонту. З огляду на це, замовнику варто ретельно підбирати матеріал, з якого буде виготовлена певна річ, адже саме від сировини залежить якість функціонального елементу.

    Наприклад, надійна стільниця для кухонного столу повинна бути стійкою до дії високих температур, підвищеної вологості, механічних пошкоджень, в тому числі подряпин. В протилежному випадку стільниця не зможе довго прослужити своїм власникам. Тому часто під час виготовлення якісних стільниць або сантехнічних предметів використовують камінь.

    Головні характеристики каменю – міцність, довговічність, стійкість до надмірної вологи, високих і низьких температурних показників. Також значною перевагою є те, що камінь не вступає у взаємодію з мікроорганізмами чи грибками, що робить цей матеріал екологічно безпечним у процесі експлуатації. Крім цього, агломерат з каменю не руйнується під тривалою дією ультрафіолетового випромінювання, не втрачає своєї міцності та кольору. Усі ці характеристики сприяють тому, що камінь використовують як для виготовлення предметів інтер’єру, так і для оздоблення екстер’єру приміщення.

  Виробники застосовують камінь двох видів: натуральний (переважно мармур і граніт) та штучний (кварцовий агломерат і акрил).

Відмінності натурального та штучного каменів

    Хоча обидва види каменів є якісними та мають довгий термін експлуатації, все ж вони відрізняються між собою певними особливостями. Ось деякі з них:

1. Міцність.

    Натуральний камінь сам по собі є дуже важким матеріалом, тому стільниці, виготовлені з мармуру чи граніту, можуть тріснути під тиском власної ваги. Якщо на поверхню з натурального каменю впав важкий предмет і внаслідок цього відколовся шматок стільниці або утворилась тріщина, на жаль, цю проблему буде неможливо виправити. Штучний акриловий камінь є набагато легшим будівельним матеріалом, а тріщини чи подряпини на його поверхні можна легко зашліфувати.

2. Суцільна поверхня.

    Стільниці чи будь-які інші вироби з натурального каменю завжди мають стики і шви. Безшовна робоча поверхня притаманна лише для акрилу. Поверхня без швів володіє гіпоалергенними властивостями, адже у стиках і швах можуть розмножуватись хвороботворні мікроорганізми, яких зазвичай дуже важко позбутись.

3. Кольорова палітра.

    Звичайно, мармур чи граніт – це престижні матеріали, які виглядають елегантно і помпезно. Однак їхня кольорова гама набагато скромніша, ніж різноманіття відтінків у структурі акрилу та кварцового агломерату.

4. Вартість.

    Вважається, що камінь – один з найбільш довговічних матеріалів. Як натуральний, так і штучний камінь коштують відповідно до своєї якості, однак штучний акриловий камінь і кварцовий агломерат більш економічно доступні, ніж натуральний граніт чи мармур.

    На сайті https://www.aria-ua.com.ua/ міститься каталог надійних, якісних та перевірених часом матеріалів. Обирайте лише довговічний, безпечний і вишуканий камінь, який служитиме Вам протягом багатьох років!