+38 (096) 838-14-14 +38 (032) 242-50-88 М. ЛЬВІВ, ВУЛ. Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 172

Кварц та акрил: порівняльна характеристика

Для виготовлення багатьох функціональних побутових предметів, як-от стільниць, робочих поверхонь, сантехнічних виробів, фартухів на кухню, елементів декору тощо, зазвичай використовують якісні та надійні будівельні матеріали. Великою популярністю користуються різновиди штучного каменю – кварц і акрил. Кожен з цих матеріалів має свої особливості, переваги та недоліки. Тож який камінь обрати: кварцовий агломерат чи штучний акриловий камінь?

Склад штучних каменів

    Обидва матеріали – акрил та кварц – виготовляють шляхом механічного сполучення мінеральних речовин, пігментів та натуральних смол. Наприклад, кварцовий агломерат більш ніж на 90 % складається з натурального кварцу. Акрил створюють за допомогою поєднання мінеральних речовин (приблизно 70 %), акрилових смол і різноманітних пігментів.

    Завдяки якісній натуральній структурі обидва камені володіють природною міцністю, здатністю довгий час ефективно витримувати значні навантаження в процесі експлуатації та зберігати привабливий зовнішній вигляд навіть після багатьох років користування.

Який камінь надійніший?

    Міцність матеріалу визначають згідно з результатами впливу на нього механічних та хімічних чинників, а також інтенсивності їхньої дії протягом певного часу. Цікаво, що наявність натурального кварцу в штучному камені робить його настільки міцним, що по твердості він поступається лише алмазу. Це означає, що кварцовий агломерат практично неможливо розколоти, подряпати чи пошкодити внаслідок механічного впливу.

    Штучний акриловий камінь м’якший, ніж кварц, тому його поверхню легше подряпати. Незважаючи на це, структура акрилу дозволяє легко відновити початковий вигляд матеріалу. Для того, щоб усунути зовнішній дефект виробу з акрилового каменю, необхідно просто зашліфувати пошкоджену ділянку. Оскільки кварц набагато твердіший, його зовнішні недоліки усунути практично неможливо.

Перепад температур – не проблема!

    Акрил і кварц мають ще одну суттєву перевагу над іншими матеріалами – вони стійкі до дії високих температур. Часто акриловий камінь використовують у виготовленні стільниць для кухонь, тому що поверхня з композитного матеріалу не деформується внаслідок дії високої температури. Також за допомогою штучних каменів виготовляють фартух для кухні, оскільки випари гарячих страв не руйнують структури моноліту.

    Кварцовий агломерат витримує ще більші перепади температури, ніж акрил. На поверхню з кварцового каменю можна ставити кухонне приладдя з гарячим дном, не турбуючись про те, що внаслідок дії високої температури стільниця втратить колір, змінить структуру чи почне виділяти в навколишнє середовище небезпечні для здоров’я хімічні речовини.

Оскільки кварц і акрил не втрачають свого початкового зовнішнього вигляду під дією ультрафіолетового випромінювання, ці матеріали часто застосовують при оздобленні екстер’єру. Елементи декору зі штучного каменю виглядають стильно та сучасно, при цьому зберігаючи свої властивості протягом десятиліть навіть у відкритому просторі.

    Крім того, за допомогою кварцового каменю оздоблюють сучасні каміни. Кварцовий агломерат вважається екологічно безпечним матеріалом, який не виділяє токсичних речовин навіть після контакту з дуже високими температурними показниками. Цей штучний камінь не лише надійний, якісний і довговічний, він також створює в приміщенні атмосферу затишку, вишуканості та елегантності.

Кварц та акрил – якість на довгі роки

    Штучний камінь – один з найбільш довговічних матеріалів, який використовують у виготовленні багатьох функціональних предметів інтер’єру та екстер’єру. Звичайно, порівняно з деревиною, пластиком, металом і склом ціна на кварц та акрил дещо вища, однак термін експлуатації і якість цих матеріалів значно перевищують відповідні характеристики попередніх.

    На сайті https://www.aria-ua.com.ua/ розміщений широкий каталог штучного акрилового каменю і кварцового агломерату від провідних зарубіжних і вітчизняних виробників. Оберіть надійний штучний камінь та подаруйте своїм рідним і близьким неповторний колорит та затишок у вашій оселі на довгі роки!