+38 (096) 838-14-14 +38 (032) 242-50-88 М. ЛЬВІВ, ВУЛ. Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 172

Особливості колористики кухонних стільниць

Кухонна стільниця – головне робоче місце на кухні. Враховуючи особливості експлуатації цього важливого функціонального елементу, стільниця повинна бути якісною, надійною та естетично привабливою. Стильна і сучасна стільниця гармонійно поєднується з фартухом кухні та візуально доповнює кухонний гарнітур. Тому в багатьох замовників виникає запитання: які головні закономірності вибору відтінку кухонних стільниць?

Що обрати: світлу чи темну стільницю?

    Для того, щоб зупинити свій вибір на тому чи іншому відтінку кухонної стільниці, найперше слід врахувати колір фартуха і кухонного гарнітуру.

    Наприклад, до білого або світлого кухонного меблевого ансамблю найкраще підійде холодний відтінок стільниці – темно-синій, сірий або чорний. Часто в якості матеріалу для стільниці обирають натуральний або штучний камінь, в палітрі яких є необхідні текстури та кольори, які найбільше пасуватимуть для нейтральних кольорів інтер’єру кухні.

    Стільницю кольору какао, шоколаду або темного дерева чудово доповнить світлий бежевий гарнітур або фартух. Темніша робоча поверхня дещо змістить акцент зі світлих кольорів меблевого ансамблю і гармонійно поєднає темні та світлі відтінки коричневого кольору в цілісну картину.

    Якщо замовник бажає візуально розширити простір кухні, надати інтер’єру легкості та вишуканості, спеціалісти радять застосовувати світлий колір стільниць в поєднанні зі світлими відтінками фартуха і кухонного гарнітуру. Однак тут варто бути обережним, щоб обрані відтінки не зливались в єдине ціле, оскільки можна втратити чіткість ліній та форм елементів інтер’єру. Для того, щоб зберегти вишуканість і витриманий стиль на кухні, дизайнери радять робити фартух на два-три тони світлішим або темнішим від кольору стільниці.

    У багатьох випадках буде доречним зробити контрастний акцент на певній частині декору. До прикладу, світлі кольори стільниць прекрасно доповнять холодні відтінки кухонного гарнітуру – червоні, сині, чорні тощо. І, звичайно, не слід забувати про класичне поєднання білого та чорного кольорів – якщо стільниця чорна, то меблевий ансамбль виконується у білому кольорі, і навпаки.

Привабливість яскравих стільниць

    Оскільки сучасні виробники пропонують широкий вибір різних матеріалів для виготовлення якісних стільниць для кухні, новітні технології дозволяють створювати будь-які текстури і відтінки матеріалів. З огляду на це, кухонні стільниці бувають найрізноманітніших кольорів, тому замовники часто обирають яскраві відтінки робочих поверхонь. Популярністю користуються червоні, салатові, сині, помаранчеві, фіолетові кольори тощо. Як такі яскраві відтінки поєднати із загальним інтер’єром кухні?

    Насправді конкретний акцент на тому чи іншому функціональному елементі кухні – це чудовий спосіб підкреслити індивідуальність власника помешкання та створити неповторний інтер’єр. Тому дизайнери радо вітають такі сміливі експерименти. Головне – не переборщити з кількістю таких яскравих меблевих елементів.

    Якщо вам до вподоби яскравий відтінок кухонної стільниці, варто поєднати його з нейтральним кольором фасаду кухні, наприклад, білим, світло-бежевим або світло-персиковим. Таким чином буде збережений акцент на стільниці та водночас очі не втомлюватимуться від великої кількості яскравих кольорів.

    На сайті aria-ua.com.ua представлений каталог якісних сучасних стільниць різноманітних кольорів і відтінків за вигідними цінами!