+38 (096) 838-14-14 +38 (032) 242-50-88 М. ЛЬВІВ, ВУЛ. Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 172

Особливості матової і глянцевої стільниць

 

Обираючи робочу або декоративну поверхню для кухні, кожен замовник прагне, аби вона була якісною, надійною, універсальною і, звичайно, привабливою на вигляд. Особливо високі вимоги до стільниці, яка експлуатуватиметься кожного дня і буде піддаватись дії хімічних факторів та механічних навантажень.

    Окрім виду матеріалу, з якого виготовлятиметься стільниця, варто звернути увагу на те, яка фактура і тип візуального ефекту найкраще підійдуть до загального стилю кухні і будуть найбільш практичними саме у вашій ситуації. Проте, кінцевий вибір робочої поверхні залежить від уподобань замовника, тому лише вам обирати якою буде стільниця – матовою чи глянцевою.

Глянцева стільниця – всі «за» і «проти»

    Найперше потрібно згадати, що характерний блиск поверхні стільниці чи його відсутність є результатом фізичних характеристик матеріалу або технології його обробки. Варто пам’ятати, що зовнішній вигляд робочої поверхні може по-особливому прикрасити або ж повністю зіпсувати враження про кухню. Тому зазвичай замовники ретельно обирають тип візуального ефекту робочої поверхні столу та інших функціональних предметів кухні.

    Глянцеве покриття чудово підійде для тих, хто в першу чергу прагне досягнути у стилі кухні вишуканості та краси. Добре продуманий дизайн глянцевої кухні здатний вражати своєю новизною і легкістю.

Переваги глянцевих стільниць:

– поверхні з глянцевим блиском допомагають візуально розширити вільний простір кухні, що особливо практично для темних і малометражних приміщень;

– глянцеву поверхню можна поєднувати з будь-яким стилем інтер’єру та будь-яким матеріалом, з якого виготовлені інші кухонні предмети, оскільки блиск – це універсальний візуальний ефект;

– сяюча глянцева поверхня завжди виглядає новою, охайною і стильною;

– яскравий глянцевий ефект можна створити на якісних і довговічних матеріалах, таких як акрил або кварцовий агломерат.

Недоліки глянцевих поверхонь:

– поверхні та стільниці з глянцевим покриттям швидко притягують порох і бруд, внаслідок чого за ними необхідно ретельно та регулярно доглядати;

– на глянцевій поверхні добре видно сліди подряпин, особливо якщо на поверхню регулярно потрапляє денне світло;

– глянцева стільниця коштує дорожче, ніж матова.

Матова стільниця – рівносильний конкурент глянцевій

    Матова поверхня не має такого блиску, як глянцева, однак володіє не менш привабливим зовнішнім виглядом. Виробники пропонують безліч текстур та відтінків для матових стільниць, завдяки чому будь-який інтер’єр можна прикрасити такою практичною і красивою поверхнею.

Переваги матової стільниці:

– на матовій поверхні майже не помітні подряпини, дрібні тріщини, відбитки пальців або сліди від крапель води;

– за матовою стільницею легко доглядати – достатньо лише протирати її вологою ганчіркою, змоченою у спеціальному засобі для догляду за поверхнями;

– стільниця з матовим покриттям легко поєднується з будь-яким сучасним інтер’єрним рішенням;

– економічно доступна для більшості покупців.

Недоліки матової поверхні:

– не створює ефекту розширення простору кухні, особливо темні відтінки «поглинають» довколишній простір;

– зовні матова поверхня виглядає дуже гарно, однак не відчувається лоску і новизни у стилі кухні.

Практичність глянцевої і матової стільниць

    Окрім вищеперелічених особливостей, варто врахувати також частоту використання робочої кухонної поверхні. Наприклад, якщо Ви плануєте кожного дня використовувати робочу поверхню, то більш практичним варіантом буде матова поверхня, оскільки на ній менше видно сліди механічних пошкоджень. З іншого боку, якщо плануєте обрати поверхню для сучасної барної стійки, то ідеальним рішенням стане саме глянцева стільниця, яка підкреслить вишуканість і стиль цього функціонального предмету.

    На сайті міститься великий вибір штучного акрилового каменю як з матовими, так і з глянцевими поверхнями для створення ексклюзивних меблевих елементів на кухні.