+38 (096) 838-14-14 +38 (032) 242-50-88 М. ЛЬВІВ, ВУЛ. Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 172

Як правильно вибрати штучний камінь

      Штучний камінь сьогодні став справжнім проривом у міському та приміському будівництві. За допомогою цього відносно недорогого і надійного матеріалу практично кожен власник помешкання може вишукано облагородити інтер’єр та екстер’єр квартири чи особняка, оригінально оздобити фонтани, вітіювато викласти доріжки і створити різноманітні декоративні композиції.

    Раніше для цього використовували натуральний граніт або мармур, проте такий матеріал доволі дорогий за вартістю, важкий по вазі та вимагає спеціальної дороговартісної технології встановлення.

На що слід звернути особливу увагу вибираючи штучний камінь

    Сьогодні будівельний ринок України кишить величезним розмаїттям пропозицій штучного каменю будь-якої форми, кольору і фактури. Однак найважливіше правило – це якість вихідного матеріалу, яку дуже важко визначити на око, а тому завжди слід пам’ятати декілька аспектів, які допоможуть у процесі вибору штучного акрилового каменю і кварцового агломерату.

    Фактура. Доволі часто у вихідну суміш штучного каменю додають справжню кам’яну крихту, саме завдяки цьому матеріал здобуває максимальну схожість з натуральною породою. Окрім цього, завдяки натуральній крихті суттєво підвищуються експлуатаційні характеристики штучного каменю. Проте розмір доданих у склад фракцій не повинен перебільшувати 5 мм, оскільки тоді структура матеріалу втратить однорідність і плита з часом може покритись тріщинами. Також важливо, щоб зворотня поверхня не була глянцевою, оскільки навіть незначна шороховатість забезпечить необхідну адгезію зі стіною при встановленні плити.

    Екологічність. Важливо, щоб обраний вами штучний камінь був нешкідливий для здоров’я людей і оточуючого середовища. Гарантувати це можуть лише сертифікати відповідності та гігієни. Якщо безпека придбаного вами штучного каменю не підтверджена жодними документами, застосовувати його слід з обережністю, і вже точно не використовувати для облицювання камінів та інших поверхонь, які можуть нагріватись в процесі експлуатації і виділяти в атмосферу летючі сполуки.

    Колір. Вибір кольору штучного каменю залежить від того, де і як ви плануєте його використовувати. Приміром, якщо ви хочете оздобити екстер’єр під натуральний камінь, то й відтінок штучного каменю повинен бути максимально наближений до натуральної породи. Якщо ж плити будуть використані у виключно декоративних цілях, можна звернути увагу і на більш ексклюзивні відтінки: рожеві, салатові, сині тощо. Також дуже важливо, щоб придбаний камінь зберігав однорідний зовнішній відтінок в розрізі, оскільки кольоровий пігмент додають в розчин ще до формування самого каменю. Дешеві підробки можуть бути забарвлені лише з зовнішньої сторони, тоді на сколі плити буде видно сірий матеріал, який дуже слабо нагадуватиме обраний вами штучний камінь.

    Термін придатності. Термін придатності штучного каменю не надто важливий, оскільки він  вважається практично безтерміновим за умови, якщо продукція зберігається у відповідних умовах, а ось дата виготовлення дуже принципова. Важливо, щоб штучний камінь не був надто «молодим», інакше він може не набрати необхідну для нього міцність. З моменту випуску повинно пройти не менше місяця – лише такий матеріал відповідає усім відповідним нормам і вимогам.

    Бажаємо вам лише вдалих покупок!